Facebook Conversion

WEB YAZILIM

Web Yazılım

İnternet kullanan kişilerin merak ettiği konuların başında internet sitelerinin nasıl yapıldığı gelmektedir. Yazılım, tasarım işlemlerinin farklı olarak arka planda kalmaktadır. Bu nedenle web yazılım konusu, internet kullanıcıları tarafından çok merak edilir. İnternet sitelerinin arka planını merak ediyorsanız ve bu konuya ilginiz varsa yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İnternet sitelerine ziyaret eden kişiler sadece sitenin logosunu, zengin içeriklerini ve tasarımını görebilmektedir. Fakat aslında olay tam olarak ziyaretçinin göremediği kısımda başlamaktadır. Yazılım, gizli kahraman olarak sitenin beyni konumundadır. Bir internet sitesinin sorunsuz olarak çalışması ve ziyaretçilerin yapacakları işlemleri kolay yapabilmesi işin yazılımsal boyutudur.

Web yazılımı, ziyaretçilerin göremediği aşamadır. Bu aşama ciddi kontrol ve denetim geçerek yapılır. İnternetin yaygın bir şekilde kullanılmaya başlaması ile birlikte, siteler kullanıcılarını ekranlarına çeşitli protokoller yardımı ile getirilebilmekteydi. O zamanlar kullanıcının bir bilgi girmesine ihtiyaç yoktu. BU nedenle web siteler daha sadece basit bir görünüme sahipti. Fakat zamanla bankacılık ve e-ticaret sistemlerinin kurulması ile birlikte, site sahipleri kullanıcılarına bilgileri güvenli olarak ulaştırmayı ihtiyaç olarak görmüştür. Web yazılımlarının hayatımıza girmesi bu nedenle olmuştur.

Web Yazılım Ne İşe Yarar?

Sitenize iyi bir web yazılımı yaptırarak, %100 Google arama motoruna uyumlu yüksek hitli sitelere sahip olabilirsiniz. Sitenizin %100 google arama motoru uyumlu olmasını ve yüksek hitleri kaldıracak düzeyde olmasını istiyorsanız , web yazılımızın iyi olması gerekir. Aynı zamanda geliştirmiş olduğunuz uygulamanın güvenli, hızlı ve yüksek performanslı olmasını istiyorsanız iyi bir web yazılımına ihtiyacınız var demektir.

Web yazılım, serverlar üstünden çalışan ve kullanıcıların web tarayıcılar üzerinden ulaşarak kullandıkları yazılım türüne denilmektedir. Web yazılımına aynı zamanda web programlama da denilmektedir.

Web Yazılım Çeşitleri Nelerdir?

Web yazılım çeşitleri içerik yapıları ve programla diline göre ikiye ayrılmaktadır. Programlama diline göre web yazılımları Html ve php-.net olarak ikiye ayrılmaktadır.

HTML-Statik Web Sitesi

HTML ile hazırlanan web siteleri herhangi bir veri tabanı kullanmadan statik olarak hazırlanan web siteleridir.  Kod açığı olmamasından dolayı statik olarak hazırlanmışlardır. HTML, herhangi bir yönetim paneli bulundurmayan sırf html kod ile düzenlenebilen bir yazılım çeşididir.Güncelleme gereken web siteleri genel olarak bu yazılım çeşidini tercih ederler.

PHP-Dinamik Web Sitesi

PHP, veritabanın kullanması ile hazırlanan web sitelerini ifade etmektedir.  Bu tarz sitelerin en büyük ve belirgin özellikleri kullanıcıları için web sitesi yönetim paneli hazırlama imkanı bulundurmasıdır. Dinamik web siteleri statik web sitelerine oranla daha fazla özen, emek, deneyim ve tecrübe istemektedir. Bunun en büyük nedeni ise kodlama esnasında oluşan açığın giderilmemesidir. Programlama esnasında oluşan kod açıkları, istenmeyen kişilerin web sitesine dışarıdan erişmesine fırsat vermektedir. Bu nedenle web sitesi kesinlikle deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır.

Web Yazılım Nedir?

Web yazılım, aynı zamanda web programlama olarak da bilinmektedir. Web yazılım sadece bir tanım ve ya bölümden ibaret değildir. Web yazılımı tanımlamaya çalışırsak sınırlamış oluruz. Web yazılım sürekli olarak gelişir, kendini yeniler ve teknoloji ile doğru orantılı olarak güncellenir. Web yazılımcı çok fazla konuda bilgi ve deneyim sahibi olmalı ve bu bilgileri harmanlayarak kendini sürekli geliştirmelidir.

Teorik olarak bakıldığı zaman bir web sayfasının tasarım aşaması kodlama ve seo?dan oluşmaktadır. Fakat kod geliştirici kişilerin; html, html dom ve css ve tasarım bilgisine sahip olması gerekir. Ayı zamanda bir tasarımcı da kod bilgisine sahip olmalıdır. Bu bilgiler bir web yazılımcısının her zaman karşısına çıkabilir. Eğer Freelance olarak iş yapıyorsanız temel anlamda kendinizi geliştirmeniz gerekiyor.

Web Yazılıma Nereden Başlamak Gerekir?

Web yazılıma başlamak isterseniz ilk olarak dinamik web programlama dillerinden önce Xhtml, Html, Html Dom, Dhtkml, Temel düzeyde Javascrpit ve temel düzeyde Css öğrenmeniz gerekir. Bu konularda bilgi sahibi olmanız sorun çözme aşamasında sizlere hız kazandırır. Eğer PHP ve ya Asp. Net?ten başlarsanız, bir çok yerde takılma riskiniz vardır ve hevesiniz azalır.

Bu öğrendiğiniz bilgileri deneyime dönüştürmek için  küçük projelerde ve uygulamalarda kullanabilirsiniz. İlk başlarda yavaş yavaş öğrendikten sonra, kendinize içinde Html, css ve Javascript bulunan ufak çağlı bir proje yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan ufak tefek sorunları çözerek yeni fikirler geliştirirsiniz. Bu sizin öğrenme ve sorun çözme kabiliyetinizi hızlandırır.

Web Yazılım Ne İşe Yarar?

Web yazılım, web yazılım şirketleri, web yazılım ile alakalı yapılan işler hakkında bilgilendirici ve detaylı bilgiler için yazımızı okuyabilirsiniz. Kurumsal firma siteleri, bireysel siteler ve e-ticaret siteleri gibi alanlarda web yazılım oldukça işe yaramaktadır. Bilinirliğinizi, tanınırlığınızı arttırmak ve markanızı veya şahsınızı ön plana çıkarmak için web yazılım konusunu önemsemeniz gerekiyor.

Web yazılım konusunda bilgi sahibi olmak için ilk olarak yazılım nedir sorusuna net bir cevap bulmalısınız. Web yazılım, domainin ziyaretçilerine içerik sunması ve etkileşiminin artması için oluşturulacak olan alt yapının hazırlanması işlemidir. Bu işlemler bütünlük çerçevesinde yapılmalıdır. Web yazılımın yapılması esnasında farklı yazılım dillerinin de kullanılması gerekebilir.

Web yazılımın oluşturulma sürecine geçilmeden önce, kurumsal ve firma bazlı çeşitli araştırmaların yapılması gerekmektedir. Web yazılımı çok fazla önemseyen ve bunu ihmal edilerek yapılan çalışmalar ilerleyen süreçlerde çok fazla sorunlar yaşamaktadır. Bu şekilde hareket eden bir çok kurumsal ve bireysel firma karşılaştığı sorunlar ile baş edememiştir. Bunun en önemli nedeni ise, çeşitli buglar ve güvenlik önlemlerin düzgün alınmamasıdır.

Web yazılımlarınızı, profesyonel olarak çalışan web yazılım firmalarına yaptırmanız oldukça önemlidir. Web yazılım firmaları, yazılımı oluşturmadan önce faaliyet gösterilen alan ile alakalı detaylı bir çalışma yaparlar. Müşterinin o anki ihtiyaçlarına cevap vermek ancak geçici bir çözümdür. Müşteriyi, teknolojik gelişmeler hakkında bilgilendirmek gerekir. Aynı zamanda bu bilgilendirmeler müşterinin iş kolu ile alakalı da olabilir. Kurgulamayı düzgün bir şekilde yapmadan başlanan projeler devamında eksiklikler ve sorunlar getirir.

Müşterinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanan web yazılımı ile genel geçer şekilde hazırlanmış olan web tazılımı arasında çok büyük bir fark vardır.Genel geçer olarak hazırlanan web yazılımları, o anı kurtarmaya yöneliktir.

Web Yazılım Nerede Kullanılır?

 Web sitenizde istediğiniz farklı özellikler için web yazılımı kullanabilirsiniz. Örnek olarak eğer web sitenizde yönetim paneli isterseniz, gereken web yazılımı kullanmanız gerekir. Bu panel ile sitenizin içeriğini rahat bir şekilde değiştirebilir, kullanıcıları ve sayfaları yönlendirebilir ve yeni içerikler ekleyebilirsiniz. Web yazılımı hakkında bilgi sahibi değilseniz profesyonel bir ekipten yardım almanız mümkündür.

Web yazılım, sitenizde olmasını arzu ettiğiniz eklentilerin ve kontrollerin bir arada olması anlamına gelmektedir. Web yazılım, internet kullanıcılarının en fazla merak ettiği konuların başında gelmektedir. Web yazılım, sonu olmayan bir dünya olarak düşünülebilir. İnternetin sürekli olarak gelişmesi ve kendini yenilmesi web yazılım konusunda gelişmeler olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle bir web yazılımcı kendisini sürekli olarak geliştirmeli ve gündemi takip etmelidir. Profesyonel bir ekipten aldığınız web yazılım desteği ile sizde internet sitenizi istediğiniz düzeye getirebilirsiniz.

 

Bu yazılımlar tamamen web teknolojilerini kullanarak kurumların ve bireylerin web sitesi ihtiyaçlarına çözümler üretirler...

Sizin talepleriniz doğrultusunda Akel Bilişim yazılım ekibi özel projeler üretebilir veya yazılım geliştirebilir.
arayalim-foto
Numaranızı Bırakın !

WEB YAZILIM

WEB YAZILIM
istediğiniz web projelerini veya web yazılımlarını biz sizin için baştan oluşturuyoruz.

WEB TASARIM

WEB TASARIM
Sitenizin ve logonuzun tasarımını size özgün olarak, uzman kadromuzla sanal dünyaya sunuyoruz.

E-TİCARET

E-TİCARET
Ürünlerinizi internet platformunda satabileceğiniz pazara sizin için biz çıkarıyoruz.

TEKNİK DESTEK

TEKNİK DESTEK
Sitenizi teslim ettikten sonra size destek vermeye devam ediyoruz.

WEB HOSTİNG

WEB HOSTİNG
Kendi Sunucularımızda kesintisiz web servisi sağlamaktayız.

SEO OPTİMİZASYONU

SEO OPTİMİZASYONU
Google ve Arama motorlarında üst sıralara çıkmanızı sağlayacak destek

GÜNCELLEME & BAKIM

GÜNCELLEME & BAKIM
Eski sitenizi yeni sisteme uygun içerikle değiştirip, tamamen revize ediyoruz.

E-KATALOG

E-KATALOG
Dergilerinizi internet ortamına taşıyoruz.

GOOGLE ADWORDS

GOOGLE ADWORDS
Sizleri Google adwords desteğimiz sayesinde az bütçeyle doğru müşteriye ulaştırıyoruz.

HAZIR SİSTEMLER

HAZIR SİSTEMLER
Joomla, Wordpress, Drupal Sistemlerini 1 günde kurup teslim ediyoruz.

SOSYAL MEDYA

SOSYAL MEDYA
Sosyal Medya ve Reklam

MOBİL TASARIMLAR

MOBİL TASARIMLAR
Mobil web sitesi ve tasarım

GRAFİK TASARIM

GRAFİK TASARIM
Grafik Tasarım Ve Özgün Görsel Tasarımları

BİLGİSAYAR DONANIM DESTEK

BİLGİSAYAR DONANIM DESTEK
Bilgisayarlarınızın donanımsal sorunlarını çözüyoruz. Gerekli sarf malzeme desteğini sağlıyoruz..